Články

Šití a oděvy, to patří odjakživa k sobě. Na Youtube jsem narazila na úžasná videa, kde je do detailu vidět, jak se lidé dříve oblékali. Košile, korzet, spodničky, sukně... vše do detailu. Oblékání s pomocí služebné i bez.

Občas mě baví zkusit ušít něco podle někoho jiného, na internetu koluje spousta různých šablon, například Pinterest je na to úplný zlatý důl. Jeden PTÁČEK ZPĚVÁČEK se mi v začátcích mého šití obzvlášť zalíbil, vypadal jednoduše, přitom efektně, jaro se blížilo... to bude výzdoba! To bude lajků na "fejsbůku"! To bude ohlasů!

Také vám zbyly z léta zbytky nasušené levandule? Můžete si z ní udělat čaj... ale také voňavou náplň do polštářků, takže až přijde sychravý podzim a studená zima, můžete si léto přivolat jedna dvě.

Nejspíš to také znáte. Pro něco se nadchnete, začnete tvořit nebo vyrábět... a za pár dní či týdnů zase přestanete. Najednou nemáte čas, co vás bavilo už tak nějak není ono a vášeň pro věc se vytrácí. Tu pomaleji, tu rychleji. Nakonec vám zbyde jen pár vyrobených kousků, kniha o tvoření a možná slib, že až bude víc času,...

Aktuálně - dnes probíhají LEVANDULOVÉ POSTŘIŽINY, aby bylo dost voňavé levandule na aromatickou výplň do polštářků a srdíček. Příští rok už bude levandule zasazená na chystanou levandulovou miniplantáž na naší zahrádce.

Všechny věci z obchůdku - něžné maličkosti i výrobky pro útulný domov budou 15. - 17. září 2017 k prodeji na FLERJARMARKU na velké výstavě KŮŇ 2017 v Lysé nad Labem. Stánek budu mít opět dohromady s Věrou Slívovou, která tvoří různé šperky pod jménem Darkmoon. Budou i výtvarné dílničky pro děti. Stavte se!! :-)

Za svůj život jsem se už několikrát stěhovala, nikdy to ale nebylo tak náročné jako když jsem se stěhovala naposledy, v roce 2017.
Celá anabáze ale začala o dost dříve. Koncem roku 2015 jsem onemocněla a protože jsem se zotavovala jen pomalu, měla jsem hodně času na přemýšlení. Až jsem jednoho dne zjistila, že v původním bytě už nemůžu...