Články

Šití a oděvy, to patří odjakživa k sobě. Na Youtube jsem narazila na úžasná videa, kde je do detailu vidět, jak se lidé dříve oblékali. Košile, korzet, spodničky, sukně... vše do detailu. Oblékání s pomocí služebné i bez.

Občas mě baví zkusit ušít něco podle někoho jiného, na internetu koluje spousta různých šablon, například Pinterest je na to úplný zlatý důl. Jeden PTÁČEK ZPĚVÁČEK se mi v začátcích mého šití obzvlášť zalíbil, vypadal jednoduše, přitom efektně, jaro se blížilo... to bude výzdoba! To bude lajků na "fejsbůku"! To bude ohlasů!

Také vám zbyly z léta zbytky nasušené levandule? Můžete si z ní udělat čaj... ale také voňavou náplň do polštářků, takže až přijde sychravý podzim a studená zima, můžete si léto přivolat jedna dvě.

Nejspíš to také znáte. Pro něco se nadchnete, začnete tvořit nebo vyrábět... a za pár dní či týdnů zase přestanete. Najednou nemáte čas, co vás bavilo už tak nějak není ono a vášeň pro věc se vytrácí. Tu pomaleji, tu rychleji. Nakonec vám zbyde jen pár vyrobených kousků, kniha o tvoření a možná slib, že až bude víc času,...

Aktuálně - dnes probíhají LEVANDULOVÉ POSTŘIŽINY, aby bylo dost voňavé levandule na aromatickou výplň do polštářků a srdíček. Příští rok už bude levandule zasazená na chystanou levandulovou miniplantáž na naší zahrádce.

Všechny věci z obchůdku - něžné maličkosti i výrobky pro útulný domov budou 15. - 17. září 2017 k prodeji na FLERJARMARKU na velké výstavě KŮŇ 2017 v Lysé nad Labem. Stánek budu mít opět dohromady s Věrou Slívovou, která tvoří různé šperky pod jménem Darkmoon. Budou i výtvarné dílničky pro děti. Stavte se!! :-)

Za svůj život jsem se už několikrát stěhovala, nikdy to ale nebylo tak náročné jako když jsem se stěhovala naposledy, v roce 2017.
Celá anabáze ale začala o dost dříve. Koncem roku 2015 jsem onemocněla a protože jsem se zotavovala jen pomalu, měla jsem hodně času na přemýšlení. Až jsem jednoho dne zjistila, že v původním bytě už nemůžu...

Občas se mi na kurzech nebo dílničkách stane, že se účastníci bojí tvořit nebo nevědí jak začít. Moc dobře jim rozumím! Možná jim až příliš často někdo říkal, jak a co mají dělat či kreslit. Nebo někdo příliš zkritizoval jejich výrobek nebo výkres. Nebo jim někdo říkal, že to musí "nějak" vypadat, aby to bylo co k čemu, a...