Výplň polštářů, polštářků, srdíček, zvířátek a dalších produktů

17.04.2021

Jako výplň polštářů, polštářků, srdíček, zvířátek a dalších produktů používám 100% PES rouno. 

Pro polštáře a polštářky používám 100% PES rouno - výplňové vlákno nejvyšší kvality se standardem kvality Öeko-tex standard 100. Jde o výrobek, vyrobený pouze ze zdravotně nezávadných materiálů. Polštáře a polštářky pak hezky drží tvar i po vyprání, výplňové kuličkové vlákno zůstává při šetrném praní stále načechrané. 

Pro menší výrobky jako srdíčka a zvířátka používám běžné 100% PES kuličkové rouno, které má ale také atest na nezávadnost a díky kuličkám vyplní a načechrá malé výrobky, takže hezky drží tvar a velikost. Tuto kuličkovou výplň používám i pro dětské tvoření v rukodělné dílničce, dětem říkám, že je to obláčková výplň, moc se jim líbí, jak je hebká, jemná a nadýchaná.

Voňavé pytlíčky a srdíčka, určené na prodej, plním běžným 100% PES rounem, sušenou levandulí (květy a nať) a několika kapkami levandulové vonné esence aromaterapeutické kvality. Alergici by proto měli zvážit, zda je pro ně používání těchto výrobků vhodné. 

Voňavé pytlíčky a srdíčka, poslané jako dárek spolu s výrobky, plním běžným 100% PES rounem a sušenou levandulí - květy a natí. Alergici by i tady měli zvážit, zda je pro ně používání těchto výrobků vhodné.

Menší podsedáky nebo podsedáky na časté používání plním 100% PES rounem nejvyšší kvality se standardem kvality Öeko-tex standard 100, větší podsedáky nebo podsedáky používané občas (například na lavice do předsíně) plním objemnou a pružnou stlačitelnou netkanou textilií, která má protokol o zdravotní nezávadnosti pro děti do 3 let a splňuje ohledně hořlavosti požadavky na zařazení do třídy B podle normy DIN 4102-1.