Mami, ušij žaludek!

23.09.2019

Občas mě baví zkusit ušít něco podle někoho jiného, na internetu koluje spousta různých šablon, například Pinterest je na to úplný zlatý důl. Jeden PTÁČEK ZPĚVÁČEK se mi v začátcích mého šití obzvlášť zalíbil, vypadal jednoduše, přitom efektně, jaro se blížilo... to bude výzdoba! To bude lajků na "fejsbůku"! To bude ohlasů! 

Nadšeně jsem si tedy stáhla a vytiskla "templejt" čili předlohu ptáčka. Představami krásných pestrých látkových opeřenců jsem se opájela ještě před spaním a druhý den po večeři jsem na to vlítla! Šila jsem, prsty popíchané od jehly, jak jsem pospíchala, ale těšila jsem se. Ptáčka jsem hrdě došila, až na ocásek, ten jsem chtěla dokončit jinak než byl v návrhu. Celá nedočkavá jsem další ráno onen VÝTVOR hrdě ukazovala svému synovi, který byl vždycky můj velký podporovatel a obdivovatel. Jenže tentokrát... nic. NIC!!

"Hele, co jsem ušila!!" Syn nic... a trochu znejistěle dodal, co prý že to má jako být? A že prý neví. Mlčel, obhlížel. Moje sebevědomí se celkem slušnou rychlostí vytrácelo, ale pak najednou synek zareagoval, bylo vidět, že mu mozek pracuje trochu svižněji a ve mně začala klíčit naděje, že to nebude propadák.

Synek stále prohlížel, uvažoval, a najednou vyhrkl: "Není to ŽALUDEK??? Vypadá to jako ŽALUDEK!!" 

A bylo vymalováno, naprosto mě odrovnal a musela jsem se hrozně moc smát, protože měl pravdu! Tvar to mělo opravdu jako žaludek!! :-D Asi se tedy přeorientuji na šití vnitřních orgánů, zaplácnu tím nastojistě díru na našem českém rukodělném trhu a bude to terno. Kdo by nechtěl mít doma krásně vyšitý žaludek, plíci nebo mozek? A co taková pěkně sestehovaná játra, srdce nebo dokonce šité slepé střevo? To bude hitovka! Konečně se uplatní i moje čtyřleté studium na zdravotní sestru a ještě budu rodičům a profesorkám vděčná! :-D 

P.S. Když jsem si pak ptáčka znovu prohlížela, tentokrát nezaujatě, přišlo mi, že vypadá díky malé hlavičce pro změnu jako LACHTAN! Asi budu muset upravit střih, nebo si založit malou ZOO. Snad to aspoň trochu napravila dodatečně přišitá krajka... :-))