Trhy, kurzy, dílničky, workshopy

Trhy, kurzy, dílničky, workshopy, kroužky šití pro děti i dospělé

Od roku 2016 kromě šití organizuji sezónní rukodělné dílničky a šicí kroužky pro děti i dospělé, dále tematicky zaměřené workshopy a prodávám příležitostně na lokálních trzích. 

Dílničky, (c) Rosabella.cz
Dílničky, (c) Rosabella.cz

Dílničky a workshopy pro děti

Od roku 2015 organizuji sezónní rukodělné a výtvarné dílničky pro děti a také tematicky zaměřené workshopy, například vánoční nebo jarní tvoření, vázání kytiček, výroba voňavých pytlíčků nebo šití jednoduchých látkových tašek či látkových zvířátek.  Každé tvoření na trzích a běžných akcích je pro děti koncipováno tak, aby si mohly vyzkoušet jednoduchou kreativní činnost po libovolně dlouhou dobu a mohly si odnést hezký výrobek nebo dárek - například záložku, přáníčko, kytičku, náramek, hračku nebo třeba tašku. Pro každého se něco najde - v dílničce si užijí tvořivou činnost holky i kluci nejrůznějšího věku i jejich rodiče, protože lepit, tiskat razítky nebo třeba navlékat korálky umí každý. V dílničce si ale mohou děti trénovat i jemnou motoriku, poznávání barev, tvarů či zvířátek.

Na většině akcích mohou děti v dílničce strávit čas tvořením neomezeně. Můžou malovat 10 minut na papír nebo navlékat korálky tři hodiny, vždy jsou vítány. Stejně tak si mohou vyzkoušet vše, co je dětem v rámci dílničky nabízeno. Pokud je u stolu místo, nebo jsou děti malé, mohou s nimi tvořit i jejich rodiče.

Většinou v rámci dílniček nabízím i dřevařskou dílničku - dřevěné polotovary, zvířátka a postavičky, které vyrábí Honza Merhaut a děti si je mohou opracovat a nabarvit. A protože je kolega Honza úplně vyráběním dřevěných zvířátek vytížený, přidali jsme ke zvířátkům i dřevěné domečky. 

Hernička pro malé děti v rámci dílniček

Jde o menší vyhrazený prostor nebo deku, kde si mrňouskové mohou poležet, hrát si nebo se plazit, všechny děti si pak mohou samy nebo spolu s rodiči stavět z dřevěných kostek a špalíčků. Můžou i soutěžit o nejvyšší stavbu, záleží jen na fantazii a schopnostech dětí a rodičů. Často se totiž našich dílniček účastní celé rodiny i s miminky a batolátky, a tak mohou děti tvořit a jejich malí sourozenci pobývat bezpečně v dosahu svých rodičů a sourozenců. Děti jsou v herničce plně pod dozorem a na zodpovědnost svých rodičů.

Hlídání dětí v rámci dílniček

Běžně během akcí děti nehlídáme, není bohužel vždy v našich silách věnovat se dětem při tvoření a zároveň hlídat děti. Pokud by to ale bylo potřeba, můžeme za poplatek domluvit další osobu, která bude děti za poplatek na akci hlídat.

Ceník dílniček a workshopů

Účast lektora 150 Kč/hodinu
Materiál - od 300 Kč na akci
Doprava - dle domluvy

Materiál na dřevařskou dílničku (dřevěné polotovary, speciální barvy, štětce) se účtuje zvlášť.

Rukodělnou a výtvarnou dílničku si můžete objednat přes e-mail rosabella.cz@seznam.cz nebo telefonicky na čísle +420 737 502 227.