Šití na zakázku

OZNÁMENÍ o DOČASNÉM PŘERUŠENÍ PŘÍJMU OBJEDNÁVEK na zakázkové šití
Dobrý den, bohužel se ani mně nevyhnul postcovidový syndrom, takže se snažím zvládnout alespoň to nejdůležitější nebo to, co už bylo napevno nasmlouvané z loňského roku, jako například dílničky pro děti, kde za sebe nemám náhradu. Věřím, že to časem odezní a během roku zase naskočím na tvořivou vlnu a budu moct přijímat i vaše zakázky. Děkuji za pochopení. 


  • Na zakázku šiju různé rozměry povlaků i polštářů, ubrusy, běhouny na stůl, podkafíčka, prostírání, závěsy, dekorace, tašky, batůžky, dárky pro vaše kolegy v práci.  
  • Příprava látek před šitím: bavlněné látky nebo směsová plátna NEPERU, ale kropím a žehlím nebo propařím napařovací žehličkou. Je to možná náročnější proces, ale dělám to proto, že látka je od výrobce napuštěna apreturou. Většinou se pak stane, že když takovou látku samotnou (bez pracího prostředku) namočíte do vody a nebo vyperete, látka se pomačká a nejde pořádně vyžehlit, a to ani v případě, že jí žehlíte vlhkou. Z látek se také uvolňují ve větší míře vlákna a nitě a s látkou se celkově špatně pracuje. Kropení a žehlení je k látce mnohem šetrnější a je to i hygieničtější řešení, s takto vysráženou látkou se také lépe pracuje. 
  • Pokud šiji z látek, které mi zákazníci přinesou, potřebuji, aby látka byla předem vysrážena a to právě nejlépe kropením a žehlením. 
  • Nebráním se žádným novým výzvám, díky zakázkovému šití šiji z látek, ze kterých bych jinak nikdy nešila, kombinuji vzory, které spolu běžně nekombinuji a díky neobvyklým zakázkám se naučím i některé nové technické postupy.
  • Ráda vám poradím s návrhem barev, materiálu či kde a jakou látku vybrat a koupit, jak výrobek šetrně používat nebo prát.  


Orientační ceník k 1.1.2022 

Upozorňuji, že ceny jsou pouze orientační, záleží vždy na kvalitě a rozměru materiálu. Do šití je už započítaná např. i příprava látky na šití (sežehlení látky před šitím a během šití), naměření a ušití švů, začištění na overlocku, přišití řasící pásky, ruční zapošití a podobně. V ceně není započítaná cena za látku nebo výplňový či další materiál jako je řasící páska, knoflíky, zipy a podobně. í

Cena za zakázkové šití se pohybuje okolo 150 Kč/hodinu, případně dle ušitého výrobku, záleží na velikosti zakázky.

Ceny vysrážení látek před šitím - záleží na rozměrech látky.  
Vysrážení látky polštáře, běhounu, podsedáku, prostírání, batůžku: od 10 - 20 Kč/kus
Vysrážení látky závěsů, ubrusů, přehozů a podobně: od 20 - 100 Kč/kus. 

Ceny za ušití 
Ušití povlaku na polštář nebo plněného polštáře: od 100 Kč
Ušití ubrusu, batůžku, středového běhounu: od 200 Kč
Ušití závěsů: od 50 Kč/metr

Další dle individuální domluvy.