Tvořit a hrát si může každý!

01.01.2017

Občas se mi na kurzech nebo dílničkách stane, že se účastníci bojí tvořit nebo nevědí jak začít. Moc dobře jim rozumím! Možná jim až příliš často někdo říkal, jak a co mají dělat či kreslit. Nebo někdo příliš zkritizoval jejich výrobek nebo výkres. Nebo jim někdo říkal, že to musí "nějak" vypadat, aby to bylo co k čemu, a tak postupně ztratili důvěru v to, co tvoří.

Proto si na mých dílničkách mohou děti samy nebo s rodiči či dalšími dospěláky malovat, razítkovat, vybarvovat, lepit nebo navlékat korálky podle momentální inspirace a chuti. Šicí a textilní dílnička je také oblíbená. S textilem tvoříme dokonce i s dětmi v družině a děti to moc baví.

Začít tvořit nebo si hrát může každý, kdykoliv a v jakémkoliv věku! Proč se omezovat tím, že by se vaše výtvory nemusely líbit nebo že byste si při hraní přišli nepatřičně? Stačí, když zapomenete na předsudky, strach a dokonalost. To nejdůležitější je - ZAČÍT. Jakkoliv. Udělat první krok, vykročit směrem kterým jste třeba ještě nikdy nešli a uvidíte, že když to nevzdáte za první zatáčkou, začne se vám tahle nová cesta líbit, chytne vás a nepustí, stejně jako mě.

Každý jsme jedinečný a i v nedokonalosti je krása. Tvoření a hra, to je prostě SVOBODA!

Mějte krásný den :-)

Bára Žemličková - Rosabella

Malovani. Rosabella.cz
Malovani. Rosabella.cz