Kovářova kobyla chodí bosa... nebo ne?

12.11.2021
Čarodějnice, šití, Pixabay
Čarodějnice, šití, Pixabay

Přísloví, že "KOVÁŘOVA KOBYLA CHODÍ BOSA", asi známe všichni. V mém případě to je trefné přirovnání, protože ač mám například dva šikovné bratry (z toho je jeden truhlář) a velkého syna, moje domácnost skomírá a oprav se jen tak nedočká (například přivrtání organizérů na zeď, utažení uvolněného kohoutku u dřezu, výměnu baterií v koupelně, oprava díry ve zdi po akutní sekci vodovodní trubky na WC a podobně) nebo, nedej bože ve větším množství nového nábytku na míru od mého bratra truhláře, že. Na druhou stranu, jakožto zdravotní sestra se umím celkem dobře ošetřit, což se hodí, protože úrazů a nehod mám ve svém životě víc než dost. 

Co se týká šití, občas slýchám dotazy, co jsem si už pro sebe ušila nebo co si šiju na sebe. Bohužel musím vždycky odpovědět že NIC, pokud tedy nepočítám ušití závěsů či záclon nebo zašití ponožky.  

V poslední době ale vnímám, že už je dost výmluv z mojí strany na nedostatek času nebo na to, že se mi neustále mění postava a tak je těžké na sebe něco ušít  a rozhodla jsem se to změnit. Ráda bych každý měsíc měla hotový alespoň jeden projekt pro sebe nebo pro mojí domácnost, zvířata či rodinu. Nosím těch projektů a přání v hlavě spousty, ale už jen představa příprav mě paralyzuje, natož pak samotné provedení. Vzhledem k zakázkám, které šiju, mám totiž všude spoustu rozdělané práce a materiálu a představa další rozdělané kupičky mě děsí. 

Musela jsem si ale přiznat, že s tím, jak jsem už skoro dokončila studium na mojí škole mám čím dál větší chuť pustit se do šití pro sebe a teď tedy, trochu nešikovně před náročným předvánočním obdobím ten čas přišel. 

Těšit se můžete na fotky výrobků i fotky pracovního procesu, případně zkažených polotovarů, ať víte, že v tom nejste sami/y. 

Přeji všem krásný den, Bára ❤