Hlídání dětí

Co nabízím - hlídání dětí

Nabízím hlídání dětí od miminek po školáky. Jako maminka mám zkušenosti s péčí o syna, který byl nadměrně plačtivé dítě, u kterého se brzy projevily zdravotní problémy. Nicméně nevzdali jsme se, cvičili jsme, rozvíjeli se synem smysly i podporovali jeho zdraví, hledali jsme cestu, jak synovi pomoct se rozvíjet a tak syn mohl nastoupit ve svých 6 letech do školy bez odkladu. Sám se naučil ještě před nástupem do školy číst, psát i třeba počítat anglicky. Teď už je dospělý, stal se z něj sympatický samostatný mladý muž. 

O mně

S dětmi pracuji intuitivně, dávám dětem prostor při tvoření, rozvíjím jejich schopnosti, tvořivost, objevuji s dětmi jejich talenty i samostatnost.  

Jsem vystudovaná zdravotní sestra a už na škole mě během praxe v nemocnici bavilo věnovat se dětem na dětském oddělení. Pak jsem ale zběhla ke kancelářské práci, od které jsem "odskakovala " do neziskového sektoru a k dětem, až jsem u dětí zůstala úplně. Mám zkušenosti s prací vychovatelky ve školní družině i s prací asistentky pedagoga. Byla jsem na praxi v Domově Duha pro osoby s mentálním postižením i kratší pracovní zkušenost s prací asistentky u osob s autismem, s prací pečovatelky u seniorů pro společnost Život 90 nebo s osobní asistencí u společnosti Fosa.

Odborné vzdělání

Mám vystudovanou Střední zdravotnickou školu, praxi jsem absolvovala v nemocnici v Motole na Praze 5. Momentálně dokončuji Vyšší odbornou pedagogicko-sociální školu v Praze, obor Sociální práce, sociální pedagogika. Zároveň jsem nastoupila k studiu na Technické univerzitě v Liberci, obor Pedagogická studia (vychovatelství). 

Praxe u dětí

S dětmi pracuji dlouhodobě. od svých 15 let jsem celkem 9 let působila v dívčím skautském oddíle, z toho 5 let jako oddílová a táborová vedoucí. 

Pracuji na základní škole škole jako asistentka pedagoga a vychovatelka ve školní družině, mám zkušenost s dětmi z I. i II. stupně ZŠ. 

Organizuji v rámci různých akcí tvořivé dílničky pro děti. Vedu také kroužek šití pro děti na základní škole.

Rok jsem hlídala 3 letého chlapečka s vadou řeči, pomáhala jsem mu s rozvojem řeči.