Rosabella.cz 
Hlídání dětí


Přibližně od konce května 2018 začínám nabízet hlídání vašich dětí. U vás doma, ale dle potřeby a nárazově i u mně. Bydlím v přízemním bytě s malou zahrádkou v Holubím háji v Holubicích a pár metrů od domu máme vybavené dětské hřiště.

Jen upozorňuji, že máme doma kočičky. Jsou přátelské, ale jde spíše o riziko alergie u dětí, některé děti jsou například na zvířecí srst alergické.

MOJE ZKUŠENOSTI


Jsem diplomovaná zdravotní všeobecná sestra, praxi jsem měla i na dětském oddělení v nemocnici v Motole.

Pět let jsem vedla dívčí skautský oddíl, jezdila jsem na tábory jako hlavní vedoucí a zdravotník. Jeden a půl roku jsem pracovala jako vychovatelka ve školní družině, měla jsem na starosti prvňáčky. Také jsem suplovala ve třídách.

Když se mi narodil syn, byla jsem několikrát na škole v přírodě jako zdravotník.

Vzhledem k tomu, že byl syn od narození nemocný, mám zkušenosti i s neklidnými, plačtivými a dráždivými miminky a batolátky. Vím, že to s dětmi není vždy jednoduché a děti to zase nemají jednoduché s námi. 

Hlídala jsem také tříletého chlapečka s vadou řeči, který u nás doma i přespával, jeho maminka byla ve složité životní situaci. Chlapeček se u nás doma v řeči zlepšil a zapojoval se do všech aktivit, které se u nás doma konaly, dokonce s námi hrál i na hudební nástroje.

Už několikátý rok vedu rukodělné a výtvarné dílničky pro děti v Dobřichovicích v rámci farmářských trhů.

Pořádám kurzy šití pro děti.

Studuji na Vyšší odborné škole pedagogické obor Sociální práce, sociální pedagogika.

Pracuji na základní škole jako asistent pedagoga.

Ráda si s dětmi čtu, mluvím s nimi, říkáme si básničky, říkanky a hádanky, zpíváme písničky, malujeme, tvoříme, tančíme tanečky, cvičíme.

Učím děti barvy, poznávat přírodu a okolí, učit se hygienickým návykům, rozvíjet jejich psychomotoriku. Ráda děti nechávám bezpečně prozkoumávat jejich malý okolní svět.

Ale když je nálada nebo potřeba nemocné dítě udržet v klidu, například při nemoci, dívám se s dětmi ráda i na pohádky, učíme se pomocí počítače, tabletu nebo internetu.


Hlídám ale i starší děti, například při jejich nemoci. Nabízím také doprovod na kroužky, vyzvedávání dětí z kroužků, družiny apod.


CENA ZA HLÍDÁNÍ


Pravidelné hlídání, doprovod a vyzvedávání dětí

1 dítě...  120 Kč/hodinu

2 a další dítě... příplatek 50 Kč/hodinu


Nárazové, urgentní hlídání, hlídání při nemoci, víkendové či večerní hlídání dítěte (do 21 hodin)

140 Kč/hodinu


Celonoční hlídání dětí

1000 Kč, za další děti příplatek 200 Kč/dítě.