Kroužek šití, ZŠ Zákolany 2021/2022

12.11.2021

Od listopadu probíhá na Základní škole Pod Budčí v Zákolanech školní kroužek šití každý čtvrtek od 16 do 17,30 hodin. 

V kroužku se děti naučí: základy šití, jednoduchou výšivku, vyzkouší si práci s různým materiálem a potisk i zdobení svých výrobků. 

Co si děti ušijí: voňavý pytlíček, vánoční ozdoby, látkové zvířátko nebo příšerku, látkové kytičky, polštářek. Pokud děti stihnou výrobek ušít s předstihem, můžou si ve zbytku hodiny šít další výrobek nebo například navlékat korálky, aby si procvičily jemnou motoriku. 

Seznamovací a ukázková hodina proběhla ve čtvrtek 21. října od 16 hodin a děti se mohly podívat, co si na kurzu ušijí, čím se plní polštářky nebo si mohly zkusit vyrobit několik malých předšitých voňavých levandulových pytlíčků.

V rámci kurzu mají děti k dispozici veškeré šicí potřeby i materiál, rodiče tedy nemusí dětem na kroužek nic kupovat ani pořizovat. 

Co na kurzu děláme

Na první hodině se děti naučily jak se jmenují různé šicí pomůcky (krejčovská metr, křída, patchworkové pravítko), jak se zachází s jehlou, nití i špendlíky. Začaly si šít látkový pytlíček, který si na druhé hodině došily a naplnily voňavou levandulovou směsí. Mile mě překvapilo, že se dětem daří navlékat nit do jehly, na uzlíku a vracení jehly ještě musíme zapracovat :-). 

Na příští hodině nás čeká výroba a zdobení dalších předšitých pytlíčků, tentokrát použijeme jinou vůni, a také děti čeká jedno překvapení. :-)