en-Tvořit a hrát si může každý!

06/08/2017

Jste dopělák? Myslíte si, že na výtvarno nebo hru nemáte talent? Omyl, začít tvořit nebo si začít hrát může každý, kdykoliv a v jakémkoliv věku! Proč se omezovat tím, že by se vaše výtvory nemusely líbit nebo že byste si při hraní přišli nepatřičně? Stačí, když zapomenete na předsudky, strach a dokonalost. To nejdůležitější je - ZAČÍT. Jakkoliv. Udělat první krok, vykročit směrem kterým jste třeba ještě nikdy nešli a uvidíte, že když to nevzdáte za první zatáčkou, začne se vám tahle nová cesta líbit, chytne vás a nepustí, stejně jako mě.

Často se stává, že se děti i dospělí bojí tvořit nebo nevědí jak začít, protože až příliš často jim někdo říkal, jak a co mají dělat či kreslit, že to musí "nějak" vypadat, aby to bylo co k čemu. Občas někteří perfekcionističtí rodiče tvoří spolu s dětmi, aby byl výrobek co nejhezčí nebo nejdokonalejší. To ale není účelem mojí rukodělné a výtvarné dílny a herničky. Každý jsme jedinečný a i v nedokonalosti je krása. Tvoření a hra, to je prostě SVOBODA!

A tak si spolu se svými dětmi můžete v dílničce vytvořit třeba přáníčko, korálkový náramek nebo si vyzkoušet, jak vysokou věž dokážete postavit z obyčejných dřevěných kostek. Všechno, co vyrobíte nebo postavíte, bude oceněno.

Nevěříte? Stavte se! :-)