en-Trnitá cesta k tvoření...

04/08/2017

Nejspíš to také znáte. Pro něco se nadchnete, začnete tvořit nebo vyrábět... a za pár dní či týdnů zase přestanete. Najednou nemáte čas, co vás bavilo už tak nejak není ono a vášeň pro věc se vytrácí. Tu pomaleji, tu rychleji. Nakonec vám zbyde jen pár vyrobených kousků, kniha o tvoření a možná slib, že až bude víc času, zase se k tomu vrátíte. A stejně tak to bylo u mně.

Už několikrát jsem začala tvořit, ale nikdy jsem to nevydržela tak dlouho, aby se z toho vyklubalo něco kloudného. Vyšívání, decoupage, malování pastelkami, vybarvování obrázků, šití, výroba indiánských korálkových předmětů, náramky přátelství, fotografování, počítačová grafika... a ještě by se určitě něco našlo.

Asi tak nejdéle mi vydržela tvorba se slovy, když jsem dělala redaktorku. Psát mě vždycky bavilo, ale po několika letech přišla únava a vyhoření a i se psaním byl na nějakou dobu konec.

Zlom nastal až v roce 2015, kdy jsem navštívila kamarádku, která vášnivě tvoří už hodně let z nejrůznějších materiálů. Tentokrát měla šicí období a její výtvory mě nadchly! Přišlo mi, že to není nic složitého, přitom je to všechno hezké a barevné. A tak jsem odjížděla s výrobními postupy a radami i několika hezkými kousky, které mi kamarádka darovala.

A začala jsem šít a od té doby mě to ještě nepřešlo, naopak.