Rosabella.cz
Dílnička

Rukodělná a výtvarná dílna,
herna pro děti

Od roku 2015 organizuji sezónní rukodělné a výtvarné dílničky a tematické workshopy, zatím jen pro děti, ale je možné uspořádat dílny i pro dospělé.

Všechny rukodělky a každé tvoření pro děti je vymyšleno tak, aby si každé dítě mohlo vyzkoušet jednoduchou kreativní činnost a odnést hezký výrobek nebo dárek - například náušnice, záložku, přáníčko, náramek či malou hračku. Pro každého se něco najde - v dílničce si užijí tvořivou činnost holky i kluci nejrůznějšího věku i jejich rodiče, protože lepit, tiskat razítky nebo třeba navlékat korálky umí každý a záleží na jen na něm, jaké barvy a tvary zvolí.

Rukodělná dílnička a výtvarná dílna pro děti. Rosabella.cz
Rukodělná dílnička a výtvarná dílna pro děti. Rosabella.cz

V dílničce si ale mohou děti trénovat i jemnou motoriku, poznávání barev, tvarů či zvířátek. 

Náš nadstandart je hernička. Vždy když je to možné, je součástí dílny nebo workshopu i herna pro malé děti - jde o prostor, kde si děti mohou samy nebo spolu s rodiči stavět z dřevěných kostech a špalíčků. Můžou i soutěžit o nejvyšší stavbu, záleží jen na fantazii a schopnostech dětí a rodičů.

CENÍK:
Účast lektora  100 Kč/hod.
Účast dvou a více lektorů - 75 Kč/hod. na každého lektora
Materiál - od cca 300 Kč na akci
Doprava - dle vzdálenosti a dostupnosti MHD z Prahy
Hernička s kostkami - zdarma během celé akce

Rukodělnou a výtvarnou dílničku si můžete objednat zde:   rosabella.cz@seznam.cz.

Upozornění - dílnička nefunguje jako hlídací koutek pro děti! Za děti jsou vždy během všech rukodělných činností zodpovědni jejich rodiče, vedoucí, vychovatelé nebo doprovodná osoba!

Tvořivá DÍLNIČKA V DOBŘICHOVICÍCH bude opět i v letošním roce 2018!

Jsem moc ráda, že jsme se opět domluvili s paní Cvrčkovou z Dobřichovic a že i letos se budeme pořádat v Dobřichovicích Tvořivou a rukodělnou dílničku pro děti.

Kromě malování, razítkování, hrátek s papírem nebo navlékání korálkových náramků a náhrdelníků si budete samořejmě moci opracovat a nabarvit dřevěná zvířátka, která vyrábí Honza Merhaut, vyzkoušet malování na textil nebo větší slečny (a maminky) vyzkoušet tvoření šperků - náramků z paměťového drátu, náušnice nebo náramek na nohu.

Pro malé dětičky bude k dispozici opět hernička s kostkami a pokud bude čas tvořit, i ušitými hračkami.

Moc se na všechny těším, Dobřichovice jsou totiž moje srdeční záležitost. Trh se vám vyplatí navštívit i v případě, že nejste z Dobřichovic. Ráno jsou tu totiž vždy snídaně formou pikniku - na dece na trávě, nebo u stolečků pod stromem a kromě nákupů si můžete užít krásné dopolednu Berounky, případně si udělat výlet po okolí nebo na Karlštejn. Do Dobřichovic dojedete i vlakem, jen pak musíte jít kousek pěšky.

Termíny trhů v Dobřichovicích v roce 2018, na kterých bude Tvořivá a rukodělná dílnička vždy od 10,00 do 12,30 nebo 9,30 do 12,30 (dle počasí):

  • sobota 12. a 26. května
  • sobota 9. a 23. června
  • sobota 7. a 21. července
  • sobota 4. a 18. srpna
  • sobota 15. a 29. září
  • sobota ​13. října


Pozor! V sobotu 1. září 2018 trhy nebudou, tento termín se zde konají Vinařské slavnosti.

Internetové stránky trhů naleznete zde www.dobrichovicketrhy.cz.
Internetové stránky Dobřichovic zde: www.dobrichovice.cz.

Krásné jaro a těším se na viděnou!

Bára Žemličková
Další info z dílniček a workshopů

V květnu 2015 jsme si všichni užili dílničku na farmářských trzích v Dobřichovicích, v bezprostřední blízkosti dobřichovického zámku, na krásném náměstíčku pod lípou nedaleko Berounky. Počasí se během dopoledne umoudřilo, krásně pak svítilo sluníčko a dětem i nám se dílnička líbila, děti byly šikovné a tvoření si vyzkoušely i malé dětičky :-).

V sobotu 11.dubna 2015 proběhly úplně první výtvarné dílničky pro děti. Šlo původně o doplňkovou aktivitu k prodeji na obnovených farmářských trzích na Praze 5 - Zbraslavi Zbraslavské jarmarky. Chtěla jsem, aby si děti mohly vyzkoušet práci s papírovými výseky, které jsem prodávala, a tak jsem se s organizátory Zbraslavských jarmarků domluvila na...